O piercingu v obočí
PIERCING OBOČÍ (vhodný šperk: obočovka)
Piercing obočí je jeden z nejčastějších a nejméně bolestivých piercingů vůbec. Nejvhodnější jsou krátké banánky, podkovy, kroužky, spirály. Doba hojení je při dodržení základních hygienických pravidel péče asi 2-4 týdny. Rizika prakticky neexistují, tento piercing však nedoporučujeme sportovcům, může se snadno vytrhnout. Také je nutné dávat pozor při svlékání a oblékání, též lidé s brýlemi by měli volit spíše decentnější šperk. Během prvním málo dní je vhodné na noc si piercing přelepit volnou náplastí, aby nedocházelo ke vstupu infekce během spánku. Je vhodné spát na straně protilehlé k piercingu. Dále nutno udržovat v čistotě povlečení, zejména polštář.
Z estetického hlediska je důležité, aby byl umístěn kolmo k lince obočí, většinou pod úhlem cca 35 stupňů od zevního koutku očního. Také by měl být dostatečně hluboko, vzhledem k měkké tkáni je vyšší riziko vyhojení.
K vyhojení čili posunu šperku směrem ven z kůže obdobným způsobem, jakým se organismus brání přítomnosti cizího tělesa (jakým např. může být tříska apod) dochází poměrně často a může vyústit ve vycestování šperku. Projevuje se to tím způsobem, že množství tkáně, vzaté při prvotním piercingu se může neustále zmenšovat, postupně ubývat, až proroste šperk zcela ven mimo piercing. Nezáleží příliš na tom, jak dobře byl původně piercing proveden, bez ohledu na to může k migraci docházet. Snížení rizika dosahujeme použitím lehčího drobnějšího šperku s lepším efektem při použití barbelly nebo bioplastového šperku.
Pokud nosíte brýle, ne všechny druhy šperků jsou vhodné.
Co se týče péče o piercing obočí, jde v podstatě o standard.